HR poradenstvo

Ako prestať hrať s ľuďmi v rozhovorov o nich ping-pong? Čím premeniť „one man show“ na vyvážený dialóg? Ako premeniť rozhovor alla výsluch na zážitok pre všetky zúčastnené strany?

Čo človek, to originál. Preto aj vedenie rozhovorov s ľuďmi často býva šalamúnska robota. Či už ide o rozhovor náborový, rozvojový (hodnotiaci) alebo situačný. Ošéfovanie rozhovoru o nemilej situácii či náročnej záležitosti je samostatná kategória, ktorá vyžaduje extra dobrú prípravu. Predovšetkým fungujúci scenár rozhovoru a vlastnú emočnú pohodu a stabilitu.

Aké identifikátory je dobré sledovať pri výbere pre rozpoznanie toho správneho človeka na danú stoličku? Ako sa dozvedieť pri náborovom interview o človeku viac? O tom, kým skutočne je? Ako podporiť či motivovať ľudí v ich seba-zlepšovaní? Ako vľúdne, no priamo hovoriť so zamestnancom o potrebe niesť zodpovednosť za svoju rolu?

Pomáham profesionálom v oblasti ľudských zdrojov – HR partnerom, HR manažérom a ich teamom. Porozumieť tomu, ako možno efektívne viesť rozhovory so zamestnancami. Potenciálnymi aj „štamgastmi“. Tak, aby dokázali naplniť zmysel daného rozhovoru. Aby sa v týchto interviews sami cítili seba-isto. A aby stretnutia dokázali viesť v nadhľade a s radosťou.

Čo znamená efektívne vedenie rozhovoru?

Jednoducho povedané, účelové a užitočné riadenie rozhovoru, ktoré umožní získať relevantné informácie za najkratší možný čas. A zároveň zachovať v komunikácii spontánnosť a ľahkosť.

Hoci sme ako ľudia odlišní, existuje forma a prvky komunikácie, na ktoré reagujeme všetci priaznivo. Ktoré zvyšujú našu ochotu do rozhovoru vstúpiť, aktívne sa do debaty zapájať a byť počas nej sám sebou. Do stavu „byť sám sebou“ sa dokážeme dostať práve vtedy, keď sa v rozhovore cítime bezpečne. Pretože bezpečné prostredie významne podporuje emočný komfort človeka, s ktorým rozhovor vedieme. A úsmev je nesporne k takémuto rozhovoru par excellence „vrátnikom“. Nestojí nič a urobí mnoho.